כניסה
אין לך חשבון עדיין? צור חשבון
 
בית

דבק

חוקי הדבק החדשים

gluing.jpg

עונת 2008/2009 היא עונה מיוחדת בטניס שולחן העולמי. מהראשון לספטמבר השימוש בחומרים הכוללים ORGANIC VOLATIL PARTICULS במטרה לשנות את תכונות הגומיות אסור לשימוש. בעבר שחקני טניס שולחן היו משתמשים במה שאנו קוראים לו "דבקים מהירים" כדי למתוח יותר את הספוג של הגומיות ועם כך לתת למחבט יותר מהירות וסיבוב. איגוד טניס שולחן העולמי (ITTF) החליט לאסור כל חומר המשנה את תכונות הגומיות לאחר שגומיות אלה אושרו על ידי האיגוד העולמי (הכתובת ITTF על הגומיות מעידה על האישור). המטרה היא לשמור על בריאות השחקנים וגם להפוך את ענף הספורט שלנו למשחק נקי ומקצועני יותר. למרות שכולנו למדנו לאהוב להכין את המחבט שלנו על ידי הדבק המהיר צריכים להודות שהפעולה לא מעידה על מקצוענות רבה.

בשלב הראשון הייצרנים השונים הצליחו להמציא סוג דבק חדש בלי VOC, הבוסטרים השונים. דבקים אשר היו נותנים את אותן התכונות כמו הדבקים הישנים אך בלי החומר המזיק. השימוש בהם נהיה עוד יותר מסובך בגלל שהיה צריך לחכות 12 שעות כדי שהדבק יתייבש והכנת המחבט לקח לפעמים עד יומיים. למרות שאפקט הדבק נשאר הרבה מאד זמן השימוש נהיה יותר קשה. האיגוד העולמי ראה את התופעה והרחיב את האיסור לכל חומר שמשנה את תכונות הגומיות לא רק אלה המכילים VOC. למרות שקשה מאד לגלות מחבט אשר הוכן על ידי חומר בוסטר השימוש בו יעלם בגלל שהייצרנים הסכימו להפסיק את ייצורו.

אז איזה פתרונות יש היום לשחקנים שרגילים לאפקט הדבק ורוצים להמשיך להרגיש אותו במחבט?

כבר מדי שנים החברות השונות מייצרות גומיות מיוחדות עם אפקט דבק מהיר בנוי בתוכן. הייצרנים מותחים את הגומיות בייצור כדי שמהשימוש הראשון וכל עוד הגומייה במצב טוב אפקט הדבק יוחש על ידי השחקן כל הזמן. החברות גם יוצרות מוצרים חדשים (דבקים או דפי דבק דו צדדים) על בסיס מים אשר מטרתם אך ורק להצמיד את הגומייה לעץ. לסיכום, עתיד ציוד הטניס שולחן הוא בגומיות דור חדש האלו. זה אומר שאלה שרוצים להרגיש את המהירות והסיבוב שהם למדו לאהוב חייבים לשנות את סוג הגומיות שלהם. זהו תהליך לא קל לשחקנים שרגילים לציודם, אך זהו התהליך שעוברים כל השחקנים בכל מקום בעולם ובכל רמה.

לרשימת הדבקים השונים כנסו פה.
 
לרשימת הדפים הדו צדדים כנסו פה.

אנו ממליצים להשתמש בדפים דו צדדים אשר יותר קלים לשימוש ומדביקים את הגומיות לעץ בצורה מושלמת.

חיפוש מוצר

אלנספורט חנות טניס שולחן | עוזיאל 120 רמת-גן | טלפון: 03-5716022 נייד: 052-3648025